Rekrabička
Zpět na články

Jak vznikla nová REkrabička, 1. díl – Design

Novinky
Ondřej Širočka

Začátkem jara minulého roku jsme neměli téměř nic – jen problém v podobě jednorázových obalů na jídlo a obrovskou chuť jej řešit. Abychom zjistili, zda zbytečná produkce odpadu trápí také samotné provozovatelé restaurací, oslovili jsme v rámci průzkumu několik podniků v Brně. Někteří nás přijali s rozpaky, jiní s nadšením. Vždy jsme však po krátké diskuzi došli ke stejnému výsledku – jednorázové obaly jsou problém a množství jejich spotřeby je zarážející. První krok jsme měli úspěšně za sebou, jenže jak tuto výzvu vyřešit?

Vratné krabičky na jídlo

V hlavách se nám začal rodit nápad s vratnými krabičkami na jídlo a sítí restaurací, kde by bylo možné tyto obaly používat. Myšlenka jako taková se setkala s úspěchem, horší už to bylo se sehnáním vhodného a dostupného obalu. Objednali jsme vzorky z celého světa (měli jsme jich přes šedesát!) a do užšího výběru nakonec vzali čtyři, které byly použitelné. Ano, slyšíte správně – nikoliv perfektní, ale použitelné. Jak jsme zjistili, perfektní obal totiž neexistoval.

Jeden z obalů, který postoupil do užšího výběru.
Jeden z obalů, který postoupil do užšího výběru.
Jeden z obalů, který postoupil do užšího výběru.

Výběr obalů, které alespoň částečně splňovaly naše požadavky.

Nic není dokonalé hned ze startu, výroba vlastních krabiček je velká investice a proto jsme zmíněné čtyři kandidáty vzali na průzkum do restaurací a mezi jejich hosty. Jako vítěz vzešla naše původní rekrabička, kterou jste si možná v minulých měsících sami vyzkoušeli.

Obal jsme tedy měli vybraný. Mnohem cennější však pro nás byla zpětná vazba a komentáře, které jsme obdrželi a které nám pomohly v našem dalším vývoji. Majitelé restaurací požadovali, aby měla krabička tyto kvality:

  • velmi dobrá těsnost (a to i mezi jednotlivými částmi krabičky, pokud je rozdělena na části)
  • odolnost pro náročný provoz (myčka, mikrovlnka, manipulace)
  • jednoduchá údržba
  • skladnost
  • komfort pro servírování (jídlo v obalu musí vypadat dobře)
  • pestrost dostupných barev a atraktivní design

Pro zákazníky restaurací byly důležité následující vlastnosti:

  • velmi dobrá těsnost
  • záloha nižší než cena jídla
  • pestrost dostupných barev a atraktivita designu
  • oddělené části pro jídla s omáčkou

Samozřejmě zazněla také řada dalších požadavků, jako recyklovatelnost materiálu, BPA free, lokální výroba nebo průhledné víčko. Bylo nám jasné, že pokud chceme být nejlepší na trhu, nesmíme opomenout ani tyto připomínky.

Původní rekrabička, se kterou jsme zahájili testovací provoz vratných obalů na jídlo.

Hlavně neusnout na vavřínech

V červnu 2019 jsme konečně spustili pilotní provoz. I když jsme zaznamenali velký úspěch, práce pro nás teprve začala. Naše rekrabičky se lidem líbily, služba dávala smysl a dostali jsme spoustu pozitivních reakcí. My jsme však věděli, že to stále není finální podoba, do které bychom se chtěli dostat.

Testovací provoz nám umožnil získat ještě více poznatků od našich zákazníků a díky tomu jsme měli vše potřebné k tomu, abychom začali pracovat na nové – a tentokrát již perfektní – REkrabičce. Výzev bylo několik, ale dvě měly klíčovou roli – výběr materiálu a tvorba designu. V tomto článku se zaměříme na design, o materiálu se dozvíte více v dalším díle.

“Nová krabička musí být malá, aby se dobře přenášela, ale dost velká na to, aby se do ní všechno vešlo a dobře se z ní jedlo,” nebo “Obal musí těsnit, ale jídlo se nesmí zapařit.” To jsou jen některé požadavky, se kterými jsme se museli popasovat. Čekaly na nás nejrůznější záludnosti, které se schovávaly pod jednotlivými požadavky. Například to, že je obal skladný, ve výsledku neznamená jen to, že krabičky nesmí zabírat moc místa, ale také to, že do sebe musí perfektně zapadnout, držet naskládané na sobě a mít vhodný tvar.

Krabička (skoro) jako z budoucnosti

Protože požadavků a jejich kombinací bylo až příliš, abychom je dokázali sami zpracovat, rozhodli jsme se je všechny vzít, zadat je do počítače a počkat, co nám vyjde. Použili jsme k tomu strojové učení a program, který se běžně používá v architektuře pro výpočet a simulaci složitých konstrukcí. Přijde vám to jako kanon na vrabce? Možná ano, ale stálo to zato.

Simulace výpočtu různých variant nové REkrabičky.

Hráli jsme si s každým milimetrem, na 3D tiskárně udělali celkem osmdesát prototypů a ty nejlepší z nich opakovaně testovali. Produktoví designéři dávali připomínky ke vzhledu, materiáloví experti ke konstrukci, zákazníci k funkčnosti a to tak dlouho, dokud do sebe vše nezapadlo. A výsledek?

Nová REkrabička
Nová REkrabička
Nové REkrabičky

REkrabička je vratný obal na jídlo vyrobený přesně na míru potřebám restaurací, bister a kaváren.

Proč REkrabička místo jednorázových obalů?

Teď už určitě tušíte, proč se nebojíme tvrdit, že náš obal je nejlepším a nejekologičtějším řešením na trhu. Vznikl ve spolupráci s restauracemi – na míru pro restaurace. Posuďte sami.

Pevné víčko skvěle těsní, a tak vás už nikdy více nečeká žádné překvapení v tašce nebo batohu. U dvoukomorové varianty jsou jednotlivé části rovněž odděleny a nemusíte se proto bát, že se vám promíchá jídlo s přílohou. REkrabička je vyrobena z pečlivě vybraného typu polypropylenu, jehož extrémní odolnost umožňuje jednu REkrabičku použít až 400x a nahradit tak stejný počet jednorázových obalů. Mikrovlnka, myčka, nebo přenášení sem a tam? Beze všeho, nic z toho není problém!

Výrobu máme přímo v Česku, což nám umožňuje minimalizovat přepravu z místa na místo a efektivně tak redukovat produkci CO2. Používaný materiál je navíc 100% recyklovatelný a je tak šetrný k přírodě. K tomu všemu přidejte ještě kompaktní rozměry a neotřelý, atraktivní design v několika barvách a věříme, že i vy si budete chtít  novou REkrabičku vyzkoušet.

Pokud vás zajímá, podle čeho jsme vybírali materiál pro výrobu, můžete si přečíst pokračování tohoto článku.