Rekrabička
Zpět na články

REkrabička o pomoci restauracím se situací okolo COVID-19

Novinky
Ondřej Širočka

Pokud jste majitelem nebo provozovatelem restaurace, pravděpodobně se nyní snažíte alespoň zmírnit dopady aktuální situace pomocí rozvozu jídla a okénkového prodeje v jednorázových obalech. Určitě máte spoustu starostí a ekologie je jedna z věcí, která holt musí na čas stranou. Plně vás chápeme a chceme vás v následujícím boji maximálně podpořit. V tomto článku se dozvíte, jak vám můžeme pomoci nejen ekologicky, ale také ekonomicky – díky vratným REkrabičkám, které vás vyjdou finančně výhodněji než jednorázové obaly. Až do odvolání se totiž vzdáváme veškerých poplatků za naši službu a účtujeme pouze poštovné a vratné zálohy.

Vyjdeme vám vstříc

Pokud zatím nevíte, jak naše služba přesně funguje a jaké typy REkrabiček nabízíme, můžete se podívat na náš web, kde je vše přehledně popsáno.

Z pohledu nové partnerské restaurace vypadá první objednávka standardně tak, že si zvolí počet a druh REkrabiček, které obdrží v startovacím balíčku. Za tento startovací balíček se platí poštovné a vratná záloha 66.12 Kč bez DPH za každou REkrabičku. Po doručení REkrabiček začíná měsíční testovací období, v rámci kterého si podnik bez dalších poplatků naplno vyzkouší naše služby a může zákazníkům servírovat jídlo do vratných obalů.

Vzhledem k aktuálnímu dění upravujeme až do odvolání naše podmínky následovně:

  • Odkládáme platby za startovací balíček o dva týdny. Místo standardní splatnosti 2 týdny tak budou faktury splatné 4 týdny. Tento čas vám bude s rezervou stačit pro vydání REkrabiček do oběhu. Díky tomu, že vám vaši zákazníci zaplatí zálohy, budete mít také prostředky pro uhrazení zálohy naší straně.
  • Místo jednoho měsíce testovacího provozu zdarma budou minimálně dva. Pokud se situace okolo COVID-19 nebude zlepšovat, budeme jednat o prodloužení této doby na tři měsíce.

Samozřejmě jsme jako vždy připraveni vám pomoci v co nejkratším čase REkrabičky nasadit do akce a s tím souvisí poradenství v oblasti hygieny, účetnictví, organizace provozu a podobně. Rovněž platí standardní podmínky odběru REkrabiček zpět a vrácení zaplacené zálohy, pokud se rozhodnete spolupráci ukončit.

O ekologickém dopadu používání REkrabiček si můžete přečíst v separátním článku. Nyní se podívejme na ekonomickou stránku. Ta se liší ve vašem dosavadním přístupu ke zpoplatňování jednorázových obalů.

1) Náklady na obal mám zahrnuty v ceně jídla

Pokud cena jídla ve vaší restauraci zahrnuje již také cenu obalu, je vše jednoduché a nemusíte nic zásadního měnit. Cena jednorázového obalu se dnes pohybuje podle zvoleného typu okolo 2 až 7 Kč. Použití REkrabičky pro zabalení jídla vás během testovacího období nebude stát ani korunu. Po skončení zkušebního provozu vychází každé použití REkrabičky v přepočtu na 0,5 až 3,5 Kč. Částka se odvíjí od množství zabalených jídel – přesnou cenu včetně úspory si můžete vypočítat v naší kalkulačce. Je to tedy stále méně, než jednorázový obal.

Pokud ponecháte stávající ceny jídla, ušetříte v testovacím období celou částku, kterou běžně utratíte za nákup jednorázových obalů. Po přechodu na placenou službu pak ušetříte rozdíl ceny jednorázových obalů a nákladu za naši službu.

2) Obaly platí zákazníci zvlášť

Pokud svým zákazníkům účtujete nad rámec jídla také částku za obal, máme pro vás dvě možnosti. Připomínáme, že první dva až tři měsíce bude pro vás naše služba zdarma. Výši paušálu účtovaného po skončení tohoto období si můžete, včetně možné úspory a modelových příkladů, vypočítat v naší kalkulačce.

První možností je účtovat vašim zákazníkům pouze vratnou zálohu. V běžné situaci je to z naší strany preferovaná volba, ale chápeme, že je méně finančně výhodná a aktuálně pro vás nemusí být ekonomicky proveditelná. Po ukončení testovacího období byste totiž měsíční paušál hradili „ze svého,” neboť byste oproti jednorázovým obalům za balení do REkrabičky neinkasovali žádný poplatek. Podobně jako tomu je dnes např. s poplatky za placení kartou, kdy vám zprostředkovatel účtuje jednotky procent z každé transakce, ale zákazníkům je nezapočítáváte jako zvláštní položku, můžete také kalkulovat s poplatkem za naši službu. Paušál tedy jednoduše zohledníte ve svých cenách jídla, pití a dalších služeb.

Druhou možností je účtovat zákazníkům zálohu a k tomu malé půjčovné od 1 do 5 Kč (výši si můžete nastavit dle vaší preference). Tato částka je pro vás a zůstane vám – slouží k pokrytí vašich nákladů na službu REkrabičky a jako kompenzace zisku, který dnes máte z prodeje jednorázových obalů. Může se vám stát, že se vás zákazníci zeptají, proč kromě zálohy platí dodatečný poplatek. Většina však rychle pochopí, že vypůjčení jakékoliv věci bývá běžně zpoplatněno a že konkrétně REkrabičku je potřeba umývat, udržovat a čas od času vyměnit za novou. V restauracích se navíc za jednorázový obal běžně platí od 10 do 20 Kč, REkrabička je tak pro zákazníky stále finančně výhodnější.

REkrabička má také další výhody

Nesmíme zapomínat na to, že kromě ekologického a ekonomického aspektu má použití našich vratných obalů na jídlo i jiné benefity.

Předně REkrabička výborně těsní, a tak už vaše zákazníky nikdy více nečeká žádné nepříjemné překvapení v tašce nebo batohu. U dvoukomorové varianty jsou jednotlivé části rovněž odděleny a nehrozí tedy promíchání jídla s přílohou.

Kompaktní rozměry vyladěné do posledního milimetru zaručují jednoduchou skladnost a dostatek prostoru pro pohodlné servírování a následnou konzumaci jídla. Díky speciálnímu tvaru navíc REkrabička vždy vypadá plná jídla a dává tak naplno vyniknout vašim pokrmům.

K tomu všemu přidejte neotřelý, atraktivní design v několika barvách, který rozhodně dokáže zpestřit vaši nabídku a pomůže vám vybočit z řady.

REkrabička je vratný obal na jídlo vyrobený přesně na míru potřebám restaurací, bister a kaváren.
REkrabička je vratný obal na jídlo vyrobený přesně na míru potřebám restaurací, bister a kaváren.
REkrabička je vratný obal na jídlo vyrobený přesně na míru potřebám restaurací, bister a kaváren.

REkrabička je vratný obal na jídlo vyrobený přesně na míru potřebám restaurací, bister a kaváren.

Hygiena vratných obalů a COVID-19

Hygiena je samozřejmě priorita a nikdy to neplatilo více, než nyní. Dobrou zprávou je, že znovupoužitelné obaly nejsou při správném užívání rizikové a doporučujeme postupovat v souladu s platnými nařízeními. Ve zkratce se oproti běžnému provozu nic nemění a REkrabičky je doporučeno umývat v profesionálních myčkách na vysokou teplotu. Momentálně není vhodné servírovat jídlo do jakýchkoliv obalů donesených zákazníkem (včetně REkrabiček) aniž by prošly mycím cyklem.

Více se můžete dočíst na těchto odkazech:

Dejte nám o sobě vědět

Pokud stále váháte nebo máte jakékoliv otázky, ozvěte se nám – rádi s vámi vše probereme. Naše nabídka je bez rizika a opravdu můžete jen získat. Držíme vám všem v dalších týdnech palce a těšíme se na spolupráci 😷 💪.