Rekrabička
Zpět na články

COVID-19 nepřeje jednorázovým obalům

Novinky
Ondřej Širočka

Jak všichni víme, v říjnu došlo k zavření kaváren, restaurací, bister a dalších stravovacích zařízení. Ti, kteří chtěli fungovat i nadále, museli přejít na  formu tzv. okénkového prodeje a jídlo nabízet zákazníkům s sebou. Vzhledem k tomu, že ke stejné situaci došlo i na jaře, byli majitelé podniků na omezení svého provozu lépe připraveni, i když nikdo asi nejásal radostí. Spousta z nich se ovšem v téhle souvislosti rozhodla jít cestou udržitelnosti a jednorázové obaly nahradit REkrabičkou.

30

Jen za poslední měsíc se do naší sítě zapojilo přes 30 nových podniků. Nedokážeme říct z jaké části měl na navázání spolupráce vliv právě koronavirus. Každopádně na základě zpětné vazby od některých našich partnerů víme, že aktuální situace je skutečně k využívání REkrabiček motivovala.

5 000

V říjnu do oběhu přibylo 5 000 nových kusů REkrabiček, což je 30 % z jejich aktuálního celkového objemu. Jde o znatelný nárůst, a to i díky vyšší poptávce u stávajících partnerů REkrabičky. Mezi aktuálně 124 zapojených podniků navíc patří nejen bistra a restaurace, ale i velké kantýny a firemní závody jako například Compass Group nebo Zátiší Catering.

1,5

A kolik odpadu jsme tímhle nárůstem zachránili? V současné době sledujeme statistiky jen u zákazníků, kteří jsou již v ostrém provozu. Což je ze všech aktuálně zapojených podniků přibližně 32 z nich. Už jen u tohohle počtu se ovšem jedná o 800 kg odpadu měsíčně. Celkové množství v rámci celé partnerské sítě pak odhadujeme na více než 1,5 tuny odpadu každý měsíc.

Jak to vidíme do budoucna?

Na základě reakcí od zákazníků, kteří REkrabičku využívají už od jara, kdy proběhla první vlna koronaviru, se dá předpokládat, že trend znovupoužitelných obalů na jídlo se v podnicích udrží i po návratu do normálu.

Jsme rádi, že na trhu už máme své jméno a samy podniky chtějí řešit problematiku odpadu a omezování jednorázových obalů. Navíc se stále více zákazníků na REkrabičky přímo v podnicích ptá a proto se nám restaurace začínají ozývat ve velké míře samy. Věříme, že tam, kde se i po znovuotevření budou prodávat jídla s sebou nebo s rozvozem, REkrabičky zůstanou a jejich používání bude i nadále růst.

Dejte nám o sobě vědět

Pokud stále váháte nebo máte jakékoliv otázky, ozvěte se nám – rádi s vámi vše probereme. Naše nabídka je bez rizika a opravdu můžete jen získat. Držíme vám všem v dalších týdnech palce a těšíme se na spolupráci 😷 💪.